Stropex

stropex

Standard Line

 

stropex
 
EMO to nowoczesny Energooszczędny System Montażowy stolarki otworowej. Dzięki zastosowaniu Termo-LISTWY oraz Termo-PARAPETU spełnia energooszczędne normy europejskie.
Wykonany z tworzywa PVC wypełnionego twardą pianką poliuretanową wraz z uszczelką i specjalnie ukształtowanym profilem umożliwia wykonanie prawidłowego i szczelnego montażu.

Termo-PARAPET spełnia funkcję izolacji termicznej i jest doskonałym uzupełnieniem systemów Stropex EMO. Gwarantuje właściwości pozwalające na stosowanie w budownictwie energooszczędnym oraz pasywnym.

Termo-LISTWA wykonana z tworzywa PVC wypełnionego twardą pianką poliuretanową o zamkniętych komorach oraz dedykowanej uszczelki, dzięki specjalnemu ukształtowaniu profilu, umożliwia wykonanie prawidłowego, szczelnego i ciepłego połączenia podczas montażu stolarki okiennej .

Właściwości:

  • funkcja transportowa – bezpieczne transportowanie nawet bardzo dużych i ciężkich okien balkonowych i tarasowych przy zastosowaniu okładziny transportowej,
  • podwójne nóżki – zwiększają wytrzymałość i pozwalają na zamocowanie stolarki otworowej przy pomocy kotew systemowych zgodnie z właściwymi zaleceniami,
  • system click – pozwala na łatwe, szybkie i stabilne wpięcie Termo-LISTWY do ramy okiennej,
  • szczelność połączenia, którą zapewnia specjalna uszczelka z poliuretanu,
  • równa powierzchnia Termo-LISTWY montażowej dopasowana do szerokości nóżek montażowych ramy okiennej pozwala na dokładne dopasowanie parapetu wewnętrznego i zewnętrznego,
  • materiały: PVC (100% recycling – pochodzenie: stolarka okienna) i twarda pianka poliuretanowa o komorach zamkniętych.

 

Premium Line

 

 
EMO to nowoczesny Energooszczędny System Montażowy stolarki otworowej spełniający energooszczędne i pasywne normy europejskie z zastosowaniem Termo-PANELI.
 
Termo-PANEL spełnia funkcję izolacji termicznej oraz uszczelnienia obwodowego okna. Zwiększona sztywność ramy okiennej uzyskana przez mechaniczne połączenie z Termo-PANELEM w znacznym stopniu poprawia statykę całego okna.
stropex
Termo-PANEL stanowi główny element systemu panelowego STROPEX EMO. Badania w ITB potwierdziły deklarowane właściwości użytkowe, pozwalające na stosowanie w budownictwie energooszczędnym oraz pasywnym. Zwiększona sztywność ramy okiennej, uzyskana przez mechaniczne połączenie z Termo-PANELEM, w znacznym stopniu poprawia statykę całego okna.

Termo-PANEL powstaje na bazie Termo-LISTWY wykonanej z tworzywa PVC wypełnionego twardą pianką poliuretanową o zamkniętych komorach i wyposażonej w dedykowaną uszczelkę. Od Termo-LISTWY odchodzą na boki kształtki wykonane z twardej pianki PUR, które posiadają właściwości termoizolacyjne. Dodatkowym elementem znajdującym się w kształtce wewnętrznej jest okładzina, stanowiąca wstępne wykończenie powierzchni wnęki okiennej.

Właściwości:

  • Podwójne nóżki – zwiększają wytrzymałość i pozwalają na zamocowanie stolarki otworowej przy pomocy kotew systemowych zgodnie z właściwymi zaleceniami,
  • System click – pozwala na łatwe, szybkie i stabilne wpięcie do ramy okiennej,
  • Szczelność połączenia, którą zapewnia specjalna uszczelka z poliuretanu,
  • Materiały: PVC (100% recycling – pochodzenie: stolarka okienna), twarda pianka poliuretanowa o komorach zamkniętych, okładzina MgO.

 

Exclusive Line

 

stropex
 

EMO to nowoczesny Energooszczędny System Montażowy stolarki otworowej spełniający energooszczędne i pasywne normy europejskie z zastosowaniem Termo-BELKI i Termo-RAMY.
Innowacyjne rozwiązanie polegające na wbudowaniu nadproża roletowego KZN (do rolet podtynkowych intermo) w poziomie osi stropu pozwala na uzyskanie większego otworu okiennego. Zwiększona powierzchnia przeszklenia to nie tylko trend w nowoczesnym budownictwie, ale, przede wszystkim, więcej światła we wnętrzu, a co za tym idzie – większy komfort mieszkańców i dobre samopoczucie na co dzień.