Przejdź do treści

Montaż - jak wygląda?

Profesjonalny montaż okien i drzwi

Sposób, w jaki zamontujemy okno, zależy od miejsca jego osadzenia, rodzaju materiału ściany i metody wykończenia ościeża. Mocowanie okna czy nawet montaż bramy garażowej musi zapewniać jego stabilność pod obciążeniem wynikającym z własnego ciężaru oraz sił dynamicznych spowodowanych naporem wiatru, otwieraniem i zamykaniem. Wymaga to zapewnienia – w płaszczyźnie pionowej – solidnego oparcia w otworze okiennym. Nie można zapomnieć o stabilizacji poziomej poprzez montaż np. bramy garażowej przy użyciu kotew lub dybli. Instalacja z wykorzystaniem kotew – stalowych płaskowników – osadzonych w ramie i przykręcanych do boku ościeża to najczęściej stosowany sposób. Takie rozwiązanie przy montażu bramy garażowej umożliwia odsunięcie punktów mocowania w murze od jego krawędzi. Ma to również istotne znaczenie, gdy chcemy osadzić okno blisko zewnętrznej płaszczyzny warstwy nośnej.

Montaż warstwowy okien w systemie Tytan WINS

Wysoki standard izolacji uzyskujemy dzięki montażowi warstwowemu Tytan WINS. Kierujemy się wytycznymi stworzonymi dla budynków wysoko energooszczędnych. Pasywne budownictwo wymaga specjalistycznych rozwiązań. Jednym z nich jest mocowanie okien w warstwie ocieplenia. Zapobiega to powstawaniu niekorzystnych mostków termicznych. Montaż okien w płycie warstwowej gwarantuje również lepsze walory estetyczne. Powierzchnia ram jest wówczas przedłużeniem otaczającej ich ściany. Ponadto mocowanie okien w warstwie ocieplenia zapobiega ich przesuwaniu lub luzowaniu się w otworze okiennym. Kluczowe jest jednak wykonanie go przez specjalistę. Montaż okien w płycie warstwowej to kluczowy krok podczas budowy lub modernizacji domu. Warto przy tym korzystać z nowoczesnych technologii, takich jak płynne membrany Tytan.

Ciepły montaż okien, rolet i drzwi balkonowych

Każdemu klientowi polecamy ciepły montaż drzwi drewnianych zewnętrznych. Ma on na celu ograniczenie strat ciepła dzięki zastosowaniu izolacji odprowadzającej wilgoć. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i fachowej załodze gwarantujemy profesjonalny montaż drzwi i okien np. marki Drutex. Zapewnia funkcjonalność i bezproblemowe działanie naszej stolarki. Odpowiednio zrealizowany proces montażu drzwi aluminiowych zewnętrznych czy innych elementów stolarki pozwala uniknąć mostków termicznych i zapewnia optymalne uszczelnienie, co przekłada się na oszczędność energii i zwiększa komfort użytkowania. Dlatego warto zaufać doświadczeniu i fachowości specjalistów przy montażu produktów, takich jak okna Drutex czy drzwi aluminiowe.

Montaż osłon okiennych – nowoczesne żaluzje i rolety

Nasza oferta obejmuje również osłony zewnętrzne, w związku z czym w zakresie naszych kompetencji leży montaż osłon okiennych. Zwiększają one stopień bezpieczeństwa i poprawiają izolację w pomieszczeniu. Nasi specjaliści zadbają o to, aby montaż rolet był szybki i trwały. Prawidłowa instalacja zapewni komfort użytkowania. Dzięki nim można skutecznie regulować ilość światła wpadającego do wnętrza, zapewniając komfortowe warunki optyczne i termiczne w każdym pomieszczeniu. Ich zamontowanie nie tylko podnosi estetykę wnętrza, ale także przyczynia się do zwiększenia prywatności, ochrony przed promieniowaniem UV oraz ograniczenia strat energii.

Sprawna wymiana drzwi balkonowych

Do zakresu naszych działań należy również wstawianie drzwi balkonowych. Należy pamiętać w tej kwestii o ich starannym podparciu oraz izolacji od dołu. Właściwy montaż drzwi balkonowych ograniczy ryzyko uciekania ciepłego powietrza przez szczeliny. Tym samym zapewni też oszczędność na rachunkach za ogrzewanie. Podobnie wygląda montaż drzwi zewnętrznych w domu drewnianym. Nasza ekipa wykona to fachowo i solidnie, dzięki czemu gwarantowana jest szczelność oraz prawidłowe funkcjonowanie skrzydeł. Wymiana drzwi tarasowych to także doskonała okazja do poprawy estetyki wnętrza i zewnętrznej elewacji budynku. Dostępne na rynku różnorodne wzory, kolory i materiały pozwalają dopasować drzwi do indywidualnych preferencji oraz stylu architektonicznego. Powinny być też wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne, aby zapewnić długotrwałą ochronę przed wilgocią i zimnem.

Nowe okna – ciepły montaż to podstawa

Kluczowe znaczenie ma również mocowanie okien. Najlepiej wybrać sprawdzone rozwiązania techniczne. Jednym z nich jest ciepły montaż drzwi zewnętrznych i okien. Stosuje się w nim trzy warstwy izolacji. Wykonujemy montaż szczelny w systemie Tytan. Został tak nazwany, gdyż jest w stanie poprawić efektywność energetyczną nawet o 75%. Używa się w nim taśmy paroprzepuszczalnej oraz rozprężnej. W ten sposób przeprowadzamy m.in. montaż okien plastikowych. Ta metoda niewątpliwie wymaga doświadczenia i precyzji fachowców. My zapewniamy profesjonalne wykonanie montażu okna PVC.

Fachowy montaż drzwi zewnętrznych w domu

Odpowiednie osadzenie elementów konstrukcyjnych odgrywa istotną rolę. Należy pamiętać, że właściwy montaż bramy garażowej to połowa sukcesu. Dzięki temu jej codzienne funkcjonowanie będzie przebiegać prawidłowo. Dobrym pomysłem jest montaż drzwi i okien z użyciem dybli – stalowych kołków rozporowych przechodzących przez ramę okienną. W ten sposób nowe okna mocowane są w miejsce starej stolarki, co ogranicza później prace wykończeniowe. Taki montaż drzwi balkonowych ułatwia obróbkę wokół ramy. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i pieniądze. Ta metoda nie dotyczy jedynie zabudowy okiennej, ale i montażu drzwi np. aluminiowych zewnętrznych. Te, podobnie jak inne rodzaje, wymagają odpowiedniej izolacji. Dzięki niej właściwy montaż drzwi balkonowych sprawi, że wnętrze nie będzie się wychładzać. Tym samym zmniejszą się rachunki za ogrzewanie.

Kompleksowe usługi w zakresie stolarki okiennej i drzwiowej

Warto zdecydować się na montaż drzwi i okien przez profesjonalistów. Dzięki temu ma się pewność, że wszystko zostało wykonane prawidłowo. Niezależnie od tego, czy niezbędny okazuje się montaż drzwi balkonowych, czy zewnętrznych – świadczymy takie usługi. W kompleksowy sposób zajmujemy się nie tylko produkcją tego typu elementów konstrukcyjnych, ale także ich osadzeniem w docelowym miejscu. Montaż bramy garażowej nie jest nam obcy. Stawiamy na zawodowców posiadających doświadczenie i niezbędne umiejętności. Oprócz tego doskonale wiemy, jak wykonać prawidłowy montaż drzwi tarasowych. Szczególną uwagę należy zwrócić na progi i zachowanie właściwej różnicy poziomów. Ciepły montaż drzwi zewnętrznych to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim skutecznej izolacji termicznej.

Przygotowaliśmy dla Państwa następujące rodzaje montażu:

Montaż warstwowy BASIC (3 lata gwarancji szczelności)

Inwestycja w energooszczędne okna traci sens, jeśli nie zostaną one właściwie zamontowane. Podobnie jest z montażem drzwi drewnianych, czy jakichkolwiek innych. Dla utrzymania przez nie deklarowanych parametrów termoizolacyjnych kluczowe jest właściwe uszczelnienie ich połączeń z murem. Nieszczelność w tym miejscu niezauważona, np. przy montażu drzwi balkonowych, oznacza narażenie warstwy termoizolacji na wilgoć. Zawilgocona warstwa pianki poliuretanowej bardzo szybko i trwale traci swoje właściwości izolacyjne. Przez to montaż drzwi drewnianych mógłby okazać się nietrwały. Mimochodem wygenerowałby dodatkowe koszty, potrzebne na naprawę. Dlatego też zalecany jest warstwowy montaż drzwi i okien, który zapewnia kompleksowe uszczelnienie warstwy izolacyjnej w złączu okiennym z obu stron. W rezultacie zabezpiecza to przed powstawaniem mostków termicznych, stratami energii, zawilgoceniem, a nawet zagrzybieniem glifów i ścian wpływających na pogorszenie jakości życia mieszkańców. Ponadto w zakres naszych usług wchodzi również montaż okien w ścianie 3-warstwowej. W tym celu niezbędne jest użycie systemów wspornikowych pozwalających na wysunięcie okna poza lico muru.

Odpowiednia izolacja termiczna – ciepły montaż okien i drzwi

Niekontrolowane starty energii są niepożądane. Odpowiedni montaż drzwi balkonowych czy okien jest gwarancją solidnej izolacji termicznej, która w połączeniu z innymi elementami konstrukcji zabezpiecza przed takim zjawiskiem. Tym samym możliwa jest oszczędność wynikająca z jej niższego zużycia. Montaż drzwi balkonowych wykonany przez profesjonalistów odbywa się w sposób zapewniający zachowanie wszystkich właściwości stolarki. Dzięki temu spełnia ona swoją funkcję i stanowi barierę dla czynników zewnętrznych, jednocześnie zapobiegając wychładzaniu wnętrza. W podobny sposób przebiega wykonywany przez nas montaż okien Drutex. To gwarancja wysokiej jakości, trwałości oraz doskonałego wykonania.

Montaż bram garażowych – usługa na najwyższym poziomie

Montaż bramy garażowej opiera się na tych samych zasadach uwzględniających najwyższe standardy branżowe oraz charakterystykę danego materiału. Rodzaj usługi nie ma więc znaczenia. Niezależnie od tego, czy realizujemy montaż drzwi drewnianych, czy aluminiowych, każde zlecenie wykonywane jest z należytą dokładnością. Dzięki temu od lat zapewniamy trwałe i funkcjonalne rozwiązania. Niezależnie od tego, czy decydujesz się na montaż bramy garażowej, czy drzwi balkonowych, zadbamy o najwyższą jakość serwisu. Zadowolenie klienta jest dla nas najważniejsze.

Montaż warstwowy MEDIUM (7 lat gwarancji szczelności)

System montażu warstwowego okien illbruck, funkcjonuje na rynku z powodzeniem i uznaniem, od 2001 roku. Oferuje zgodne ze sobą wyroby do izolacji każdej z trzech warstw uszczelnienia złącza okiennego tj. ochrony pogodowej, izolacji termiczno-akustycznej oraz bariery dla wilgotnego powietrza z pomieszczenia budynku. Jest łatwy w montażu i pozwala na szybkie zestawienie właściwych produktów dla konkretnego przypadku – każdej sytuacji montażowej.

Pierwszy system ze znakiem jakości RAL. Zarówno poszczególne jego składowe, jak i cały system, spełniają normy jakości RAL. Tym samym illbruck jest pierwszym zestawem uszczelniającym, który został wyróżniony znakiem jakości.

Montaż warstwowy PREMIUM (20 lat gwarancji szczelności)

Na rynku panują dość powszechne, lecz błędne przekonania dotyczące izolacji i uszczelnienia okien. Pamiętaj, że nawet najbardziej energooszczędne okno nie spełni swojej funkcji, jeśli nie zostanie prawidłowo zamontowane.

Niedawno pojawił się nowy standard w zakresie izolacji i uszczelniania. Montaż w systemie Tytan WINS Flex to wysokoelastyczny, wysoce odporny na ekstremalne warunki pogodowe system 3-warstwowego montażu okien, niewymagający specjalnego przygotowania podłoża. Wykorzystywane są w nim płynne membrany Tytan, które tworzą powłokę regulującą przepływ wilgoci na złączach okien. System ten chroni nawet największe okna przed deformacją, doskonale przenosi wszystkie drgania budynku i zachowuje szczelność nawet w warunkach silnych obciążeń.

System WINS zwiększa szczelność okien o ponad 75% oraz praktycznie eliminuje zjawisko niekontrolowanej infiltracji powietrza przez złącza.

Montaż w warstwie termoizolacji GreenteQ Klima Konform 2.0
(5 lat gwarancji szczelności)

Sposób mocowania okien i przebieg całego procesu jest niezwykle ważny. System greenteQ KLIMA KONFORM 2.0 został opracowany jako rozwiązanie umożliwiające montaż drzwi i okien w warstwie ocieplenia systemów ściennych. Elementy budowlane można montować w ramach tego systemu zarówno całkowicie poza nośną konstrukcją ściany, jak i w wariancie do połowy wysuniętym. Montaż drzwi i okien odbywa się za pomocą systemowych wkrętów montażowych greenteQ, przykręcanych bezpośrednio do profili greenteQ KLIMA KONFORM 2.0. Zamontowane na bryle budynku profile greenteQ KLIMA KONFORM 2.0 tworzą ramę o dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Połączenie konstrukcji z warstwą ocieplenia elewacji nie stanowi problemu dla firmy budowlanej stawiającej ściany. Bez względu na to, czy mowa o montażu drzwi drewnianych, metalowych, balkonowych czy dużych oknach, system jest w stanie w bezpieczny sposób przenosić występujące siły z konstrukcji okna oraz obciążenia wiatrem i obciążenia użytkowe na konstrukcję nośną budynku. W tym celu profile przykleja się do powierzchni budynku, a także mocuje się je mechanicznie. Potwierdzeniem bezpieczeństwa systemu są raporty z badań, wystawione np. przez ift Rosenheim. System umożliwia późniejszą wymianę okna przy minimalnym potencjale jego zniszczenia.

Montaż w warstwie termoizolacji illbruck MOWO (5 lat gwarancji szczelności)

Systemowe mocowanie i uszczelnianie złącza okiennego w płaszczyźnie ocieplenia budynku

System illbruck MOWO jest próbą wprowadzenia standardu do montażu stolarki okiennej w warstwie ocieplenia, jako systemowe mocowanie okna z jednoczesnym uszczelnieniem złącza okiennego. Rozwiązanie wyklucza stosowanie pianki poliuretanowej, która w złączu okiennym wymaga natychmiastowego wręcz zabezpieczenia przed wilgocią i promieniowaniem ultrafioletowym. System nie zakłada również stosowania specjalnych konsoli do montażu, a rama instalacyjna dla okna wykuszowego, jest naturalnym przedłużeniem ościeża. Profile instalacyjne systemu poziomujemy w trakcie montażu, więc sami mamy wpływ na korektę podłoża montażowego w przypadku, gdy zostało niezbyt starannie wymurowane.

...montaż z myślą o Tobie.

Pojęcie ciepłego montażu okien weszło już na dobre do słownika potocznych pojęć z zakresu techniki okiennej. Podstawowa różnica pomiędzy standardowym montażem okien a tak zwanym ciepłym sprowadza się do sposobu wykonania uszczelnień przestrzeni pomiędzy murem konstrukcyjnym budynku a ramą ościeżnicy okna. W standardowym montażu drzwi i okien szczeliny dylatacyjne wokół okna wypełniane są tylko pianą PU. Z kolei w ciepłym termoizolacja z piany jest dodatkowo zabezpieczana od strony zewnętrznej foliami wodoodpornymi i paroprzepuszczalnymi oraz od strony wewnętrznej – foliami paroizolacyjnymi, czyli foliami o większym oporze dyfuzyjnym niż opór dyfuzyjny folii zewnętrznych. Warto również wspomnieć o montażu bram garażowych, które nieodpowiednio wstawione, podobnie jak okna czy drzwi, nie będą spełniać swoich zadań. Dotyczy to wszystkich dostępnych na rynku wariantów, dlatego tak istotne jest wybranie rozwiązania właściwie dopasowanego do charakterystyki elementów. Ciepły montaż bramy garażowej wymaga zdystansowania kątownika pionowego od ściany. Stosuje się też dodatkową uszczelkę ograniczającą powstawanie mostków termicznych.