Przejdź do treści

Rolety zewnętrzne

Jak przesłonić okna, jednocześnie zapewniając komfort użytkowania? Szeroka oferta rolet zewnętrznych oraz bogata paleta kolorystyczna pancerzy pozwalają stworzyć harmonijne kompozycje z oknami oraz elewacją budynku. Ponadto dzięki swoim właściwościom poprawią jakość snu i odpoczynku domowników. Rolety zapewniają nie tylko redukcję hałasu, ale również zabezpieczają pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się latem. Napędy elektryczne z opcjonalnymi wieszakami blokującymi zapewniają niezawodne działanie. Poprawiają poziom bezpieczeństwa poprzez uniemożliwienie ewentualnemu intruzowi podniesienia pancerza rolety. Ich codzienną obsługę ułatwi sterowanie za pomocą dedykowanych przycisków lub pilota. Rolety zewnętrzne gwarantują wiele korzyści zarówno latem, jak i zimą. Pozwalają ograniczyć działanie klimatyzatora oraz zmniejszyć koszty energii grzewczej nawet o 30%. Zachęcamy do ich zakupy zainteresowane osoby mieszkające w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Wejherowie lub okolicach.

Rolety – funkcjonalne i estetyczne osłony okienne

Tego typu osłony okienne możemy także wyposażyć w inteligentną automatykę czasową oraz czujniki reagujące na warunki atmosferyczne. U nas można zamówić rolety zewnętrzne w kilku wariantach: do zabudowy, nakładane na okno oraz elewacyjne. Są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu bez problemu można je dobrać do fasady budynku. Oferowane przez nas rolety wyróżnia wysoka odporność na czynniki atmosferyczne oraz doskonała termoizolacja. Dzięki automatyzacji cechuje je również praktyczność i wygoda użytkowania. Rolety zewnętrzne to elegancka alternatywa dla firan i zasłon w obiektach publicznych. Stanowią też świetne zabezpieczenie przed włamaniem dla sklepów i firm, a także są najczęściej wybieranym rozwiązaniem również w budownictwie pasywnym. Zapewniają izolację akustyczną oraz termiczną. Z uwagi na dużą liczbę turystów w Trójmieście i związany z tym wzmożony hałas, warto zainwestować w rolety zewnętrzne. Zapewnią spokój i bezpieczeństwo mieszkańcom Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Rodzaje rolet zewnętrznych

ROLETA DO ZABUDOWY
ROLETA NAKŁADANA NA OKNO
ROLETA ELEWACYJNA

Rolety zewnętrzne - zalety

Izolacja

Właściwości izolacyjne w naszym klimacie przydają się przez cały rok. W okresie zimowym skutecznie pozwalają ograniczyć koszty ogrzewania, podczas gdy podczas letnich upałów pomagają utrzymać komfortową temperaturę w domu. W razie potrzeby – pozwalają na skuteczne zaciemnienie pomieszczeń, np. sypialni dziecka.

Komfort

Rolety zapewniają też poczucie bezpieczeństwa oraz intymności.  W nocy stanowią skuteczną ochronę przed nadmiernym hałasem i oświetleniem z zewnątrz. Opcjonalne moskitiery wbudowane w roletę zabezpieczają dodatkowo przed owadami, gdy zostawimy na noc otwarte okna.

Bezpieczeństwo

Rolety można podłączyć do systemu alarmowego lub doposażyć w specjalne zabezpieczenia. To skuteczny i praktyczny sposób na potencjalnych włamywaczy. Dodatkowo, dzięki integracji systemów alarmowych ze sterowaniem można zaprogramować rolety w taki sposób, by imitowały obecność domowników.

Warianty kolorystyczne

Wyposażenie i budowa rolet

Aby lepiej zrozumieć jej funkcjonowanie rolety, warto zapoznać się z jej budową.

1. Skrzynka
W zależności od rodzaju rolety i sposobu zabudowy może być ona ukryta pod tynkiem lub widoczna na elewacji – wówczas możliwe jest jej lakierowanie na dowolny kolor lub okleinowanie w wybranym z wielu wzorów.

2. Wał nawojowy i napęd
Wał stalowy o przekroju oktagonalnym, na który zwija się pancerz wraz z zamocowanym napędem ręcznym lub elektrycznym.

3. Pancerz
Składa się z profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową. Dostępny w trzech wariantach wysokości profili.

4. Listwa dolna
Wykończona jest uszczelką i może być wyposażona w dodatkowe zabezpieczenia. Jest to element stabilizujący pancerz.

5. Prowadnice
W zależności od systemu aluminiowe lub PVC, wyposażone w uszczelki szczotkowe zapewniające płynną i cichą pracę rolety.

Zalety poszczególnych systemów

Innowacyjne rolety z funkcją żaluzji !

Napędy do rolet zewnętrznych

Szczegóły i specyfikacja

Napęd wyposażony jest w wiele funkcjonalności, z których możesz korzystać w zależności od potrzeb. Aby zagwarantować komfort mieszkańcom, przełączaj pomiędzy dwoma trybami prędkości (wymagany odpowiedni sterownik). Gdy dziecko już śpi wybierz tryb cichy, aby napęd pracował wolniej i ciszej lub ustaw tryb normalny dla standardowej pracy układu. Dzięki pozycji komfortowej „my” możesz zapisać ulubione położenie rolety i wywoływać je za pomocą jednego kliknięcia na sterowniku. Podłącz czujnik słoneczny, aby zautomatyzować działanie rolety w zależności od stopnia nasłonecznienia i ciesz się przyjemnym chłodem w domu w upalne dni.

Dzięki nowej technologii Smart Motion System, S&SO RS100 io oferuje innowacyjne funkcje chroniące układ przed uszkodzeniem. Ciągły elektroniczny nadzór momentu obrotowego, detekcja przeszkód, ochrona przez zamarznięciem i delikatne dojeżdżanie pancerza do pozycji krańcowych przedłużają żywotność instalacji oraz gwarantują pewną pracę napędu w każdej sytuacji, aby codzienne użytkowanie rolet było bezpieczne i niezawodne.

Poznaj 3 powody, dla których warto wyposażyć rolety zewnętrzne w napęd:

1

Chronią Twój dom !

W przypadku próby włamania napęd rolety zapewni doskonałą ochronę i opór dzięki wytrzymałemu zabezpieczeniu antywłamaniowemu. Ochrona domu zaczyna się zawsze od jego okien i drzwi!

2

Ciesz się komfortem dzięki cichej pracy !

Asortyment produktów S&SO RS100 umożliwił nam zaprojektowanie dyskretnych rolet, które zapewnią Ci całkowity spokój. Możesz także uaktywnić tryb pracy cichej, aby cieszyć się łagodnym budzeniem!

3

Uprość swoje życie !

Możesz sterować wszystkimi roletami w każdym momencie za pomocą pojedynczego pilota. Zaprogramuj rolety w taki sposób, aby unosiły się i opuszczały o określonej godzinie.

Interesują Cię rolety zewnętrzne ?