Przejdź do treści

Fasady - szklane ściany

Efektowna szklana fasada do nowoczesnych wnętrz

Firma CK Stolarka specjalizuje się w projektowaniu i montażu nowoczesnych rozwiązań architektonicznych, takich jak fasady aluminiowe czy zyskujące coraz większą popularność elewacje szklane. Nasze usługi obejmują zarówno ściany o minimalistycznym designie, jak i bardziej zaawansowane koncepcje, w tym przeszklone ścianki działowe. Jesteśmy w stanie zrealizować odważne wizje projektantów. Zlecenia na ścianki działowe szklane wykonujemy nie tylko w biurach, ale też innych budynkach użyteczności publicznej. Obecnie szklana fasada wiedzie prym również w galeriach, urzędach, obiektach sportowych czy szpitalach. Przeszklone ścianki działowe chętnie wykorzystują w swoich projektach również właściciele loftów mieszkalnych.

Przeszklone ścianki działowe – imponujący efekt przestronności

Ściana szklana industrialna to przykład innowacyjnego wykorzystania szkła w architekturze. Charakteryzuje się surowym, przemysłowym wyglądem, który doskonale współgra z modernistycznymi, minimalistycznymi projektami wnętrz. Elewacje szklane dodają budynkom przestronności i doskonale wprowadzają do otoczenia naturalne światło. Z kolei fasady aluminiowe, dzięki swojej lekkości i trwałości, są idealnym wyborem do tworzenia eleganckich powierzchni zewnętrznych. Ściana ze szkła stanowi nie tylko estetyczny element, ale także funkcjonalną przegrodę, oddzielającą różne strefy wewnątrz budynku. Ścianki działowe szklane dedykowane są zwłaszcza przestrzeniom biurowym i komercyjnym, ponieważ pozwalają na dzielenie przestrzeni oraz tworzenie otwartych układów wnętrz. Ściana ze szkła równie dobrze sprawdzi się też w mieszkaniach, np. w sypialni lub kuchni. Takie rozwiązanie sprawi, że pomieszczenie wyda się optycznie większe.

Szklana ściana – innowacyjność i funkcjonalność

Wykonywane przez nas przeszklone ścianki działowe stanowią nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania architektoniczne, które nadają wnętrzom nowatorski wygląd. Ponadto ścianki działowe szklane, oprócz swojej estetyki, zapewniają również zalety akustyczne i termiczne, co sprawia, że są doskonałym rozwiązaniem do biur. Dodatkową korzyścią wykonania ścianki szklanej w przestrzeni biurowej lub mieszkalnej jest łatwość pielęgnacji – czyści się ją szybko i nie potrzeba do tego specjalnych środków chemicznych. Wykorzystanie szkła to też dobry pomysł, jeśli zależy nam na dużej ilości naturalnego światła w ciągu dnia. Ściana szklana wyróżnia się bowiem dużą przepuszczalnością promieni słonecznych.

Główne zalety:

Energooszczędność

Zastosowanie ciągłej przekładki termicznej oraz profilowanych uszczelek przyszybowych pozwala na uzyskanie odpowiedniej klasy izolacyjności cieplnej i ogranicza do minimum zjawisko wykraplania się pary wodnej na elementach aluminiowych.

Kolorystyka

Wybierz swój ulubiony kolor i opcję powłoki. Profile aluminiowe mogą być anodowane lub malowane w ponad 400 kolorach z palety RAL i różnych rodzajach wykończenia. Kolory z powłoką drewnopodobną dostępne na zapytanie.

Design

Ciesz się swobodą twórczą dzięki różnorodnym kształtom i stylom. Wybieraj spośród szerokiej gamy wzorów, od eleganckich współczesnych po rustykalne historyczne. Zawsze znajdziesz system, który spełni Twoje potrzeby.

Bezpieczeństwo

Aluminium jest bardzo wytrzymałe, niepalne i łatwo integruje się z technologiami i systemami, które dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo i ochronę. Większość naszych systemów jest odporna na włamania.

Ściana szklana – industrialny trend aranżacyjny

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się industrialne realizacje. Ściana szklana to element architektury, który odzwierciedla nowoczesny i nowatorski charakter wielu współczesnych przestrzeni. Stanowi połączenie funkcjonalności, estetyki oraz minimalizmu, co czyni ją popularnym wyborem w przemyśle projektowania wnętrz oraz architektury. Atutem tego rozwiązania jest fakt, że szklana ściana przepuszcza promienie słoneczne. To sprawia, że pomieszczenia stają się jaśniejsze, optycznie większe i bardziej przyjazne użytkownikom. Ścianka szklana spełnia nie tylko funkcje estetyczne, ale także zapewnia efektywną izolację cieplną i akustyczną. Nasze doświadczenie i zaangażowanie w projektowanie pozwalają nam spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów i tworzyć ścianki działowe szklane zgodne z ich wizją.

Fasady aluminiowe – imponująca wizytówka budynku

Obecnym trendem w budownictwie są minimalistyczne wykończenia i przestronne wnętrza. Ich surowy i nowoczesny wygląd uzyskuje się dzięki wykorzystaniu metalu, betonu czy cegły. Oprócz tego budynki użyteczności publicznej często zdobi imponująca szklana fasada. Nie tylko zapewnia optymalne oświetlenie wnętrza, ale także nadaje budynkowi niepowtarzalny charakter. Współczesne technologie pozwalają na stworzenie fasad szklanych o różnych kształtach i rozmiarach, co daje projektantom szerokie możliwości aranżacyjne. Wszystkie elementy tej ściany ze szkła są starannie zaprojektowane i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię szklana fasada do biura, sklepu czy innej przestrzeni, nasza firma dostarczy idealne rozwiązanie.

Galeria realizacji:

Chcesz poznać więcej szczegółów?