Przejdź do treści

Fasady - szklane ściany

Aluminiowe systemy fasadowe służą do konstruowania przeszklonych elewacji budynków użyteczności publicznej, jak i coraz częściej spotykane są w budownictwie indywidualnym. Fasady z aluminium używane są także do wykonywania wielu konstrukcji przestrzennych i przeszkleń dachowych, których zadaniem jest odpowiednie doświetlenie wnętrz budynków i stworzenie w nich niepowtarzalnego klimatu i komfortu dla użytkowników. Stanowią doskonałe narzędzie kształtowania współczesnej architektury i realizacji śmiałych wizji projektantów. Największą popularnością w nowoczesnej architekturze cieszy się aluminiowa fasada słupowo-ryglowa, którą projektanci z całego świata wykorzystują do kreowania najróżniejszych form architektonicznych. Wykorzystanie przeszkleń na całą ścianę wprowadza naturę do wnętrz, pozwalając uzyskać harmonię ze światem zewnętrznym i naturalnie doświetlić pomieszczenia.

Główne zalety:

Energooszczędność

Zastosowanie ciągłej przekładki termicznej oraz profilowanych uszczelek przyszybowych pozwala na uzyskanie odpowiedniej klasy izolacyjności cieplnej i ogranicza do minimum zjawisko wykraplania się pary wodnej na elementach aluminiowych.

Kolorystyka

Wybierz swój ulubiony kolor i opcję powłoki. Profile aluminiowe mogą być anodowane lub malowane w ponad 400 kolorach z palety RAL i różnych rodzajach wykończenia. Kolory z powłoką drewnopodobną dostępne na zapytanie.

Design

Ciesz się swobodą twórczą dzięki różnorodnym kształtom i stylom. Wybieraj spośród szerokiej gamy wzorów, od eleganckich współczesnych po rustykalne historyczne. Zawsze znajdziesz system, który spełni Twoje potrzeby.

Bezpieczeństwo

Aluminium jest bardzo wytrzymałe, niepalne i łatwo integruje się z technologiami i systemami, które dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo i ochronę. Większość naszych systemów jest odporna na włamania.

Fasady aluminiowe są niezwykle wszechstronne pod względem wielkości konstrukcji i zdolności przenoszenia obciążeń. Dlatego znalazły one zastosowanie zarówno w standardowych, jak i nietypowych, wymagających projektach. Stosując fasady szklane można sprawić, iż całej konstrukcji przybędzie lekkości. Same profile aluminiowe są wykonane z delikatnych, ale jednocześnie wytrzymałych elementów. Dzięki tej kombinacji można tworzyć duże, wysokie lub rozległe ściany budynków.

Realizujemy zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne fasady szklane. Wybór odpowiednich profili zależy od konkretnego projektu. Obecne przepisy prawa coraz bardziej uwzględniają kwestię przenikania ciepła. Nasze produkty gwarantują spełnienie określonych standardów dotyczących izolacji cieplnej. Profile aluminiowe są elastyczne i pozwalają na różnorodne gięcie, co umożliwia nam tworzenie prostych lub kątowych fasad, dostosowanych do Państwa wymagań. Na rynku dostępne jest wiele rodzajów szkła, które możemy użyć do projektowanej elewacji, począwszy od klasycznego szkła, przez barwione, aż po bezbarwne. Oprócz szkła, można również zastosować panele elewacyjne oraz żaluzje fasadowe. Istotną cechą systemów aluminiowych jest możliwość integracji fasad szklanych z drzwiami i oknami. Okna i drzwi, wkomponowane w fasadę, mogą spełniać różne funkcje, takie jak stałe lub uchylne okna, drzwi ewakuacyjne, przesuwne czy klasyczne zewnętrzne drzwi. Cała konstrukcja fasady może zostać sklasyfikowana pod kątem odporności ogniowej, co daje nieograniczone możliwości manipulacji wyglądem i funkcjonalnością budynku. Fasady szklane pełnią reprezentacyjną rolę, są wizytówką i potwierdzeniem jakości całej konstrukcji. Fasady można z powodzeniem stosować zarówno w nowych budynkach, podczas modernizacji, jak i przy renowacji zabytkowych obiektów.

Galeria realizacji:

Chcesz poznać więcej szczegółów?